Jokull píše o veciach ktoré ho zaujali a stojí za to ich uchovať a šíriť ďalej.
Vikings (2013)

01×09 – All Change

  Na príkaz kráľa Horika ide Ragnar do Götlandu, kde má vyriešiť územný spor jarla Borga. Jarl je prekvapený Ragnarovým príchodom a nevie, či prišiel ako spojenec alebo ako kráľov poskok.

cca 28.4.2013


01×08 – Sacrifice

  Blížia sa tradičné obrady za účelom poďakovania bohom. Ragnar sa ešta spamätáva z Lagerthinho potratu. Lagertha sa snaží zistiť od bohov, či bude mať ešte nejakých synov. Athelstan behom ceremónie zisťuje, že jeho kresťanská viera je stále silná.


01×07 – A King’s Ransom

  Tri vikingské lode plávajú do východného Anglicka za kráľom Aellom. Ragnar má za úlohu vymeniť výkupné za mier, ale kráľ má s týmito severskými pohanmi iné plány.


01×06 – Burial of the Dead

  Ragnar je stále zoslabnutý a zranený. Zisťuje, že jeho brat Rollo bol mučený na jarlov rozkaz. Potom sa títo dvaja muži stretávajú tvárou v tvár a je im jasné, že tento boj opustí len jeden z nich.


01×05 – Raid

  Vo Veľkej sieni v Kattegatu predpovie veštec jarlovi Haraldsonovi budúcnost, kde ho má Ragnar zabiť. Jarl sa rozhodne pre preventívne opatrenie a vypáli Ragnarovu farmu a domov. Ragnar je Haraldsonom zranený, ale dokáže sa skryť pred nebezpečenstvom. Teraz musí nájsť cestu zpäť k slobode.


01×04 – Trail

  Vikingovia sa vracají do Anglicka, aby videli, aké poklady táto nová zem poskytuje. Ragnar a jeho posádka sa tu vyloďuje s Haraldsonovým zvolením a tiež s jeho špiónom. Po vylodení nasleduje krvepreliatie, ktoré rozpúta vlnu násilia a paniky.


01×03 – Dispossessed

  Kláštor v Lindesfarne pocítil ako prvý silu Vikingov. Ragnar a jeho spoločníci získali hromadu cenností, zlata a otrokov na predaj. Jarl Haraldson nemôže tento fakt ignorovať a povoľuje výpravy na západ. Západ je odteraz otvorený Ragnarovej plavbe a od tej doby svet Vikingov nebude nikdy rovnaký.


01×02 – Wrath of Northmen

  Všetko je pripravené na Ragnarovu cestu na západ do neznáma, keď zhromaždí posádku, ktorá je ochotná riskovať svoje životy. Jarl Haraldson má stále obavy z Ragnara, pretože v ňom vidí niekoho, komu nemôže dôverovať.


01×01 – Rites of Passage

  Hlavný hrdina Ragnar Lothbrok je bojovník a poľnohospodár, ktorý sa snaží nájsť bohatsto tým, že sa vzpiera severskej tradícii útoku na východ. Ragnar začne pracovať na tajnom projekte, ktorý má ohromiť celý svet, ale potrebuje na svoju stranu prikloniť vikingského jarla Haraldsona, ktorý vidí v Ragnarovi konkurenta snažiaceho získať slávu.