Jokull píše o veciach ktoré ho zaujali a stojí za to ich uchovať a šíriť ďalej.
Germania Tour 2010, 8.-10.deň – Wollin

Ráno sme vyrazili do mestečka Wollin, kde sa každý rok koná festival Vikingov a Slovanov. Ubytovali sme sa u jedného chlapíka na dvore ( tak ako každý rok ). Atmosféra nezaostávala za minulými ročníkmi, stretol som tam veľa známych. Počasie tiež nesklamalo, pršalo ako aj po minulé ročníky

Pre tých, ktorí vo Wolline ešte neboli a zaujímajú sa o obdobie Slovanov a Vikingov, vrelo odporúčam. Nájdete tu historický tábor so stanmi s kompletným vybavením, výstroj a výzbroj vyrobená pôvodnými technikami a s použitím prírodných materiálov, remeselníkov predvádzajúcich svoju šikovnosť pri výrobe výrobkov z kovu, kože dreva, hliny, látky. Obchodníci ponúkajúci svoje výrobky na predaj ako ručne tkané a farbené látky, zbrane, ozdoby a šperky, potreby pre domácnosť ako misky na jedenie, rohy na pitie, drevené postele, kožušiny … a veľa veľa iného. Vynikajúca je aj dobová kuchyňa, vždy sa tam riadne napráskam. Počas všetkých dní je pripravený bohatý sprievodný program ako napríklad závody lodí, rituálny pohreb, vystúpenia hudobných skupín hrajúcich na tradičných hudobných nástrojoch, turnaj, trh s otrokmi a vyvrcholením každého dňa je veľká bitka, kedy sa proti sebe postavia stovky bojovníkov.

 

  naspäť  

 

Prekvapením bolo, keď som zistil, že kúsok od nás stanujú ľudia z Asatru Polska


Posledný deň festivalu sme vyrazili na dlhú cestu do CZ, v noci sme prišli do Budejovíc a odtiaľ som sa hneď vybral domov. S východom slnka som po 2 týždňoch vchádzal do Bratislavy.


iné informácie:

Jomsborg-vineta.com


Keywords (kľúčové slová):

Ohodnotiť článok
12345678910
(zatiaľ si nehlasoval/a)
Loading ... Loading ...

Pridať komentár

Tvoj e-mail nebude zobrazený. Povinné políčka sú označené hviezdičkou *.

*
*

Heads up! You are attempting to upload an invalid image. If saved, this image will not display with your comment.

  • Vynikajúco spracovaná cesta po Nemecku. Ďakujem.